Hopp til hovedinnhold
Foredrag av Gina Johansen

Et liv utenfor det vanlige

Bli med Gina Johansen på en inspirerende reise gjennom arktiske ekspedisjoner og ekstreme eventyr. I foredraget deler hun historier fra soloekspedisjoner på Svalbard og Lake Baikal, livet alene i temperaturer ned mot minus 42 grader, og forberedelsene til sitt neste store mål – en solo og usupportet ekspedisjon til Sydpolen.

De nordiske jakt- og fiskedagene Norsk skogmuseum
08. aug. 2026
14.30 i auditoriet
Kjøp billett til De nordiske jakt- og fiskedagene

Gina Johansen -  er en eventyrer med sterk lidenskap for natur og arktiske skiekspedisjoner. De siste åtte årene har hun bodd i Nordkapp, og gjennom årene har hun gjennomført flere store ekspedisjoner og eventyr.

Hun har blant annet syklet 2700 km langs østkysten av Australia, gått Norge på langs, krysset Spitsbergen på Svalbard, gått alene på ski fra Nordkapp til Jäckvik i Sverige og krysset Lake Baikal i Sibir solo.

I foredraget tar Gina publikum med på eventyr i Norge, på Svalbard og til Lake Baikal i Sibir, hvor hun forteller om hvordan det er å gå 700 kilometer alene i temperaturer ned mot minus 42 grader.

Hun deler også historien om sitt neste store prosjekt: en solo og usupportet ekspedisjon til Sydpolen, med mål om å sette kvinnelig fartsrekord.

Gjennom foredraget snakker hun også om samarbeid under ekstreme forhold, det å sette seg store og krevende mål, og hvordan man utvikler seg ved å gå utenfor komfortsonen.



Lørdag 8. august kl. 14.30 holder Gina foredrag i museets auditorium. Foredraget er inkludert i inngangsbilletten til De nordiske jakt- og fiskedagene.

Gina Johansen
  • Gina Johansen hviler utenfor et telt i snøen
    1/2
    Gina Johansen
  • Gina johansen på en bergskrent foran et bresjø med fjell i bakgrunnen
    2/2
    Gina Johansen

Kurs og foredrag på De nordiske jakt- og fiskedagene 2026